Чи можна підробити нові паркувальні талони?

Містом ширяться чутки про те, що нібито в столиці масово підробляють паркувальні талони. У «Київтранспарксервісі» цю інформацію спростовують та переконують, якщо і були спроби, то фальсифікувати талони старого зразка. Нові ж потенційним шахраям не залишають жодного шансу через багаторівневу систему захисту. Крім того, спритникам загрожує і кримінальна відповідальність

Тетяна Даниленко — єдина в Києві жінка-контролер служби паркування, саме тому столичні водії та колеги називають її королевою парковки. Каже, стикалася із фальшивими талонами, але ті були ще старого зразка. Зловмисники використовували переважно ксерокопії. Однак нові талони, розповідає Тетяна, дуже складно підробити, адже вони мають кілька ступенів захисту.

Тетяна Даниленко, контролер служби паркування КП «Київтранспарксервіс»

«Да, встречаем мы фальшивые талоны, которые используют методом ксерокопирования цветного, применяют копии, но мы их распознаем, потому что визуально многие не знают, где находятся защитные элементы и секретики. У нас есть специальные приборы, которые распознают фальшивость талона.»

Одним з таких пристроїв, що мають при собі паркувальники, є спеціальний скляний фільтр, за допомоги якого контролери виявляють невидимі для звичайного ока захисні елементи на паркувальному талоні нового зразка. Фальшивку розпізнають одразу.

Олена Поліщук, директор КП «Київтранспарксервіс»

«Це метамерна фарба, термофарба, яка при нагріванні міняє свій колір, також при ультрафіолеті ці талони на паркування мають свічення, також на них нанесена спеціальна сітка і дуже-дуже багато різних моментів, про які я навіть не буду сьогодні говорити.»

В разі, якщо контролер таки виявив підробний талон, він має діяти за відповідною інструкцією. Однак, паркувальники зізнаються, застосувати її на практиці ще не мали приводу.

Василь Коновалов, начальник Голосіївського райвідділу паркування КП «Київтранспарксервіс»

«При виявленні в підозрі цих талонів, обов‘язково визивається служба блокування, приїжджає служба блокування, блокирується ця машина і визивається міліція.»

І співробітники «Київтранспарксервісу» і правоохоронці стверджують, після впровадження паркувальних талонів з багаторівневою системою захисту випадків їх підробки не фіксували. Столичні водії погоджуються — підробляти нові талони — марна справа.

Костянтин Лобок, водій: «Я считаю, что смысла нет, это убить время, здоровье, а потом только неприятности с милицией»

У разі виявлення факту підробки паркувальних талонів настає кримінальна відповідальність за фальсифікацію документів, кажуть правоохоронці.

Володимир Поліщук, начальник ЦЗГ ГУ МВС у м. Києві

«Підробка паркувальних талонів — цей вид правопорушення, навіть злочину, можна віднести до статті 358 Кримінального кодексу України, тобто підробка документів, печаток, штампів, і за цей злочин звичайно є покарання, яке може бути або 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або навіть обмеження волі терміном до 3 років.»

Так само кримінальна відповідальність настає у разі користування фальшивими посвідченнями, що дають право на безкоштовне паркування.

По матералам ТРК Киев

Запись опубликована в рубрике Статьи. Добавьте в закладки постоянную ссылку.